کبد چرب از دهان شروع میشود!

در قسمت هفتم پادکست بهزی در خدمت شما هستیم تا داستان های هضم غذا در بدن را از دو دیدگاه مختلف بررسی کنیم. در این پادکست میزبان خانم دکتر فاطمه معینی هستیم تا با همراهی آقای دکتر محمد علی زارعیان و آقای سعید نصرت آبادی درباره ویژگی های هضم خوب صحبت کنیم. ما در این قسمت به این موضوع پرداختیم که بدن ما مجموعه ای از اندام های مختلف است که اختلال در هر بخش می تونه روی بقیه قسمتهای بدن هم تاثیر گذار باشه و چون یکی از مهم ترین وظایف بدن هضمه و این بخش موجب سلامتی میشود، لذا باید آداب مناسب غذا خوردن را بدانیم و برای حرکت به سمت هضم خوب تلاش کنیم.
درست مانند قسمتهای قبل اعلام می کنیم از همراهی تک به تک شما دوستان بسیار خوشحالیم و از همه میخواهیم در صورتی که پیشنهاد و انتقادی دارید از همین طریق و یا شبکه های اجتماعی نظرات خود را با ما در میان بگذارید.قسمت دوم این پادکست در هفته آینده در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

موضوعات مطرح شده در این پادکست:

  1. آداب مناسب غذا خوردن
  2. چه کار کنیم که کبد سالم داشته باشیم
  3. اگر به بیماری های کبد دچار شدیم چه کنیم که بهبود یابیم؟
  4. آیا مواد هضم نشده به کبد میروند؟
  5. فرهنگ درهم خوری چه ارتباطی با کبد چرب دارد؟
  6. نقش برنج و نان سفید در کبد چرب چیست؟
  7. نجوه غذا خوردن صحیح در میهمانی ها

شما را به شنیدن بخش اول قسمت هفتم پادکست بهزی دعوت میکنیم.

کبد چرب از دهان شروع میشود!

در تولید مقاله بالا از مطالب صفحات زیر و برخی از دیگر منابع استفاده شده است .

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید!بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.