داستان فیبر؛ از یونان باستان تا پیشگیری از سرطان

همان طور که در مطالب گذشته در مورد هدف بهزی از ایجاد پادکست ها و معرفی آن پرداختیم، در این پادکست نیز میخواهیم در مورد تاثیر مواد غذایی فیبر دار بر بیماری سرطان صحبت کنیم.یکی از سوالات مهم و موثر در بهبود بیماری ها داشتن یک درک درست و تعریف جامع از بدن انسان و قوانین حاکم بر آن است. اینکه آیا بدن ما چیزی جز ترکیب موادی است که میخوریم؟ آیا علم پزشکی تا کنون توانسته همه قوانین لازم برای بهبود وضعیت بدن را کشف کند و در اختیار ما قرار دهد؟

هدف ما در بهزی دستیابی به پاسخ همین سوالات بوده و  آمار بیماران و کاربران ارجاع شده به بهزی در سال گذشته نشان داده است که بسیاری از ما به مشکلات هضم مبتلا هستیم یعنی دستگاه گوارش ما به درستی کار نمیکند. این موضوع وقتی پر اهمیت تر میشود که همه آگاهیم دستگاه گوارش یکی مهمترین اندام های بدن است و حفظ سلامت این بخش مهم و اساسی ضروری است اما روش های یاری رساندن و بهبود کیفیت هضم را باید به خوبی نمیدانیم. در این پادکست تیم بهزی (دکتر زارعیان، سعید نصرت آبادی و مرضیه پورکرمان) به بررسی موضوع فیبرهای خوراکی می پردازند؛ ترکیبی که نقش مهمی در سلامت دستگاه گوارش ایفا می کند. در این برنامه از اولین محققانی صحبت میکنیم که اهمیت و نقش حیاتی مصرف فیبرها را مطرح کرده و به ما ثابت کردند که در بهبود بسیاری از بیماری های حاد، مزمن و سرطان ها نقش اساسی دارند. با ما همراه باشید .

در این پادکست به موضوعات زیر میپردازیم:

  1. دستگاه گوارش چیست و چطور کار میکند؟
  2. نقش فیبر در سلامت انسان
  3. آیا مصرف زیاد فیبر مفید است
  4. اثر فیبر در مقابله با یبوست
  5. میزان مصرف مناسب در هر سن و سال
  6. آیا فیبر از سرطان جلوگیری میکند؟
  7.  آیا سبوس های موجود در بازار که روی نان ریخته میشوند خطرناک هستند؟

ادامه پادکست بهزی را میتوانید از لینک زیر بشنوید.

در تولید مقاله بالا از مطالب صفحات زیر و برخی از دیگر منابع استفاده شده است .

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید!بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.