آموزش بیمار ، مهم ترین جز درمان

دانستن توانگری است و آموزش بیمار، توانمندسازی او در مسیر خودمراقبتی و بهبودی موثر تر و ماندگارتر است.

همان طور که در مطالب گذشته در مورد هدف بهزی از ایجاد پادکست ها و معرفی آن پرداختیم، در این پادکست نیز میخواهیم در مورد آموزش بیمار صحبت کنیم. به آمار سازمانهای درمانی در جهان نشان داده است که متوسط میزان ارتباط مستقیم پزشک و بیمار برای شرح حال گیری، تشخیص و آموزش۱۰ دقیقه است و این زمان به هیچ وجه برای آماده سازی یک فرد برای مواجه با چالش های مسیر درمان کافی نیست. همچنین میدانیم که حداقل ۵۰ درصد بیماران در مدتی که منزل هستند به پرسش هایی برخورد میکنند که دوست دارند میتوانستند از پزشکشان بپرسند اما به دلیل دور بودن مسافت و در دسترس نبودن این موارد بی پاسخ میمانند و گاها به جستجو در شبکه های اجتماعی و اینترنت منجر میشوند که خود خطر ناصحیح بودن را به دنبال دارد.

برطرف کردن این چالش ها و بهبود این شرایط هدف با ارزشی است که تحقق آن شاید آسان اما به غایت پیچیده است. اما برای بهزی خلق این خدمت و در اختیار جامعه قرار دادن آن در قالب یک سرویس ساده و قابل فهم از رسالت های اصلی آن است. ما در بهزی هر روز در حال تلاش هستیم تا با آموزش، پشتیبانی و پایش بیماران بتوانیم کیفیت خدمات درمانی را بالا ببریم و فرهنگ مراقبت و حمایت را توسعه دهیم.
حال بعد از چند ماه تلاش در این لحظه به یکی از اهداف خود دست پیدا کردیم. بهزی توانسته است در کنار پزشکان و درمانگران مختلف، ۱۰۰ هزار بار بیماران را در مسیر بهبود و ارتقا سلامت آموزش بدهد و همچنان سعی میکند تا با نهایت توان در مسیر خدمت به بیماران و جامعه پزشکی و درمان کشور، فناوری خود را رشد و توسعه دهد.

در این پادکست به همراه اعضا تیم بهزی به ارائه مطالب زیر میپردازیم :

  1. چرا بیماران به آموزش صحیح و کافی نیاز دارند؟
  2. چرا آموزش بیمار مهم ترین جز درمان است؟
  3. جزئیات لازم که باید در آموزش بیمار پوشش داده شوند چیست؟
  4. چرا بیماران با آموزش میتوانند بهترین تصمیم را در هر لحظه بگیرند؟
  5. منابع موثق برای آموزش بیمار کدام ها هستند و چه خطراتی دارند؟
  6. چطور بهزی بیماران را به صورت امن آموزش میدهد؟

 

در تولید مقاله بالا از مطالب صفحات زیر و برخی از دیگر منابع استفاده شده است .

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید! بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.