قسمت دوم: داخل دستگاه گوارش چه می گذرد؟

همانطور که در قسمت قبلی پادکست بهزی شنیدید تلاش می‌کنیم تا ببینیم چطور سبک زندگی سالم به بهبودی بیماری ها و افزایش کیفیت زندگی ما کمک می‌کند. تیم بهزی در مسیر ارائه خدمات به بیماران فهمید که یکی از مهم ترین اعضا بدن که روی سلامتی ما تاثیر فراوان دارد دستگاه گوارش است.
در قسمت دوم، به همراه دکتر محمد علی زارعیان (مدیر واحد تحقیق و توسعه بهزی)، مثل یک دوربین وارد دستگاه گوارش شدیم و به نقاط مختلف این دستگاه بزرگ و شگرف سرک کشیدیم. از مغز دوم حرف زدیم و نقش دستگاه گوارش را در روحیات و خلق و خو بررسی کردیم. در ادامه از سیستم ایمنی پیشرفته دستگاه گوارش و از میلیونها هم سفره ریز موجود در روده صحبت کردیم و گفتیم که چه نقشی در سلامت ما دارند.
در این قسمت حرفهای تازه و ساده درباره اهمیت دستگاه گوارش و سبک زندگی مناسب برای حفظ سلامت آن زده شد و اگر دوست دارید در این باره مفصل بشنوید پیشنهاد می کنیم این قسمت را دانلود و گوش کنید.

مطالبی که در این پادکست خواهید شنید:

  1. دستگاه گوارش چیست و چطور روی بدن ما تاثیر میگذارد؟
  2. تاثیر غذا ها روی روحیات و عملکرد روزانه ما
  3. فلور روده چیست؟ آیا میکروب خوب و مفید در بدن داریم؟
  4. داستان باکتری های داخل دستگاه گوارش
  5. چه مواد غذایی میتواند به دستگاه گوارش آسیب بزند؟
  6. خوردن سر خود  دارو ها آیا مینواند اثرات طولانی مدت داشته باشد
  7. فلسفه علمی همسفره بودن در فرهنگ ما چیست؟

در تولید مقاله بالا از منابع زیر استفاده شده است:

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید!بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.