لایو بهزی – قسمت ۱۲ – خانم دکترفرحناز صادق بیگی – فوق تخصص جراحی قفسه سینه و ریه

همانطور که در  لایو قبل دیدیم تیم سامانه آموزش بیمار، پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان  بهزی به دنبال یافتن روش های خود مراقبتی و درمان برای هر بیماری در سرتا سرجهان است. در همین راستا کوشش میکند در کنار خدمات هر روزه به بیماران در اپلیکیشن کاربران و بیماران، در قالب پادکست بهزی ، لایو بهزی و مقالات، این موارد را برای شما بیشتر و بهتر شرح دهد.به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در رفت و آمد بوجود آمده است، لذا در لایو بهزی سعی کردیم تا از مسیر دیگری همچون لایو های اینستاگرام (در کانال بهزیbehzee.ir ) وظیفه اطلاع رسانی خود را به انجام برسانیم.

در بخش دوازدهم لایو بهزی تصمیم گرفتیم تا با همراهی خانم دکتر فرحناز صادق بیگی، فوق تخصص جراحی قفشه سینه و ریه از بیمارستان مسیح دانشوری به بررسی روش های خود مراقبتی در جراحی های ریه و  قفسه سینه، به صورت کلی و در دوران قرنطینه بپردازیم.

در ویدئو زیر میتوانید گفتگوی ما با ایشان را بشنوید و نکات مهمی را در زمینه خود مراقبتی در حوزه جراحی قفسه سینه و ریه بیابید. در لایو به بررسی سوالات زیر پرداختیم :

  1.  آیا کرونا بعد از بهبودی به ریه ها آسیب میزند؟
  2. اکسیژن موجود در خون به چه معنی است ؟
  3. دستگاه های اندازه گیری میزان اکسیژن خون (پالش اکسی متر) چطور کار میکنند؟
  4. آیا اگر یک قسمت ریه برداشته شود، ریه خود را بازسازی میکند؟
  5. آیا در دوران کرونا باید جراحی های قفسه سینه را انجام داد؟
  6. از طریق بهزی چطور میتوانیم در مورد خود مراقبتی بعد از جراحی لوله تراشه آموزش بگیریم؟

در تولید مقاله بالا از مطالب صفحات زیر و برخی از دیگر منابع استفاده شده است .

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید! بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.