قسمت اول لایو بهزی – خانم دکتر فاطمه معینی

با سلام. همانطور که در نوشته قبل در خصوص سامانه آموزش بیمار، پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان دیدید بهزی به دنبال یافتند روش های خود مراقبتی و درمان برای هر بیماری در سرتا سرجهان است. در همین راستا سعی میکنیم در کنار خدمات هر روزه به بیماران در اپلیکیشن کاربران، در قالب پادکست بهزی و مقالات، این موارد را برای شما شرح دهید.
با شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در رفت و آمد بوجود آمده است و امکان دعوت از پزشکان و درمانگران برای به اشتراک گذاشتن آخرین یافته ها را نداریم، لذا سعی کردیم تا از مسیر دیگری همچون لایو های اینستاگرام (در کانال بهزیbehzee.ir ) وظیفه اطلاع رسانی خود را به انجام برسانیم.
در این لایو خانم دکتر فاطمه معینی همراه ما هستند تا به بررسی روش های خود مراقبتی در شرایط بحرانی همچون شیوع کرونا و دوران قرنطینه آن بپردازیم.

در ویدئو زیر میتوانید گفته های ایشان را بشنوید و نکات مهمی را در زمینه خود مراقبتی بیابید. در لایو به بررسی سوالات زیر پرداختیم :

  1. خود مراقبتی چیست و چند اصل دارد؟
  2. آیا مراقبت از خود در زمینه تغذیه، خواب، ورزش، دفع بدن، روان و … به سیستم ایمنی ما کمک میکند؟
  3. چرا باید نسبت به درست و غلط بودن اخباری که در این روزها به دست ما میرسد دقیق و انتقادی عمل کنیم؟
  4. کدام منابع برای دریافت اخبار بهتر هستند؟
  5. در این مدت پزشکان با چه نوع بیمارانی بیشتر روبه رو بودند؟
  6. آیا میشود از خود مراقبتی افراطی و ناسالم به وسواس دچار شویم؟
  7. چگونه در دوران کرونا و در منزل میتوان کودکان را مدیریت کرد؟
  8. آیا یبوست میتواند سیستم ایمنی را ضعیف کند؟ چطور از آن جلوگیری کنیم؟
  9.  از چه موادی برای ضد عفونی کردن منزل استفاده کنیم که خطرناک نباشد؟
  10. چه دمنوش ها و غذاهایی را میتوانیم در این دوران بیشتر استفاده کنیم؟

 

در تولید مقاله بالا از مطالب صفحات زیر و برخی از دیگر منابع استفاده شده است .

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید!بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.