قسمت ۱۴،دکتر حمید براهیمی، متخصص بیماری های داخلی 

همانطور که در  لایو قبل دیدیم تیم سامانه آموزش بیمار، پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان  بهزی به دنبال یافتن روش های خود مراقبتی و درمان برای هر بیماری در سرتا سرجهان است. در همین راستا کوشش میکند در کنار خدمات هر روزه به بیماران در اپلیکیشن کاربران و بیماران، در قالب پادکست بهزی ، لایو بهزی و مقالات، این موارد را برای شما بیشتر و بهتر شرح دهد. به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در رفت و آمد بوجود آمده است لذا در لایو بهزی سعی کردیم تا از مسیر دیگری همچون لایو های اینستاگرام (در کانال بهزیbehzee.ir ) وظیفه اطلاع رسانی خود را به انجام برسانیم.

آمار های زیر بر اساس پژوهش های صورت گرفته نمای تامل برانگیزی از موضوع سلامت مردان به ما میدهد:

 •  مردان ۳ برابر زن ها دست به خودکشی میزنند
 • حدود ۹۳% از مرگ ها در زمان کار مرتبط با مردان میباشد
 •  ۲/۳  مرگ ها در آقایان قابل پیشگری است
 • مردان ۴ برار زنان به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا میشوند
 • مردان به صورت متوسط ۶ سال  زود تر از مردان میمیرند
 • ۹۵%  از سرطان ها در مردان به سبک زندگی مرتبط است.

در بخش چهاردهم لایو بهزی تصمیم گرفتیم تا با همراهی آقای دکتر حمید براهیمی – متخصص بیماری های داخلی، به بررسی روش های خود مراقبتی در سلامت مردان از جمله تغذیه، ورزش، خواب و ناباروری مردان بپردازیم، در بهزی هم کاربران تا حدی زیادی با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند و خود مراقبتی دیابت، فشار خون، کبد چرب و ناباروری مردان برنامه های پر تعداد محبوب درخواستی کاربران در اپلیکیشن بهزی است.

محتوای بحث شده در لایو سلامت مردان

در ویدئو زیر میتوانید گفتگوی ما با ایشان را بشنوید و نکات مهمی را در زمینه خود مراقبتی در حوزه سلامت مردان را بیابید. در لایو به بررسی نکات زیر پرداختیم :

 1. خود مراقبتی در مردان چه  نکات خاصی دارد؟
 2. عوامل تهدید کننده سلامت مردان چیست؟
 3.  بیماری های شایع در مردان کدام ها هستند؟
 4. روش های پیشگیری از بیماری های مقاربتی مثل HPV چیست؟
 5. تست های مهم و سالیانه ای که لازم است آقایان به آنها توجه کنند کدام ها هستند؟
 6. خود مراقبتی در بیماری هایی چون چاقی، فشار خود و بزرگی پروستات به چه شکل است؟

 

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید!بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.