داستان روغن و ارتباط با سلامت ما:

امروزه انتخاب درست روغن و چربی مصرفی به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. زیرا اطلاعات متناقضی در این مورد وجود دارد و مسئله دیگری که انتخاب صحیح را دشوار می سازد این است که بسیاری از افراد که تخصص لازم را ندارند در این زمینه اظهار نظر می کنند و مجموع این عوامل باعث سردرگمی ما برای داشتن یک انتخاب درست خواهند شد. اما اشاره به این نکته بد نیست که حتی در بین منابع علمی معتبر نیز در مواردی تناقض دیده می شود و گاها داشتن یک انتخاب درست، برای محققان هم کار آسانی نیست.

بهزی در تمام خدمات خود سعی میکند که بر طبق آخرین مقالات موجود و آنهایی که تناقض کمتری دارند، به بررسی روغن ها و چربی ها بپردازد و کمک کند تا اینکه به دید بهتری نسبت به انتخاب روغن مصرفی برسیم. در این لایو یکی از همکاران ما جناب آقای نصرت آبادی، منحصرا به معرفی روغن های مناسب برای زندگی روزمره میپردازند و از فواید عجیب روغن ها نیز صحبت میکنند و تلاش میکنند تا دغدغه های کابران را از بابت تمامی موارد مطرح شود.

هشتاد درصد مغز ما را چربی ها و روغن ها تشکیل می دهند و آنها در ارتباط مستقیم با عملکردهای مغزی ما هستند پس در انتخاب آنها دقت کنیم.

باید به این نکته نیز اشاره داشت که بسیاری از افرد تصور می کنند که تاثیر روغن ها منحصرا مربوط به بیماری های مزمن نظیر بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها، کبد چرب و… است در حالیکه در این لایو خواهیم دید که روغن ها چگونه و از چه طریقی خواهند توانست بر روی بیماری های حاد ما هم نیز تاثیر گذار باشند.

بحث تقلب نیز  در این لایو مورد بررسی قرار گرفت بسیار مهم است و اهمیت آن وقتی بیشتر می شود که بدانیم چگونه تقلبات می توانند یک روغن با ویژگی های خوب را به یک ماده سرطان زا تبدیل کنند! تشخیص این تقلبات و چگونگی اطمینان از یک روغن سالم نیز از دیگر موضوعات این لایو است.

در این لایو بهزی سعی کرده است که به همه پرسش های شما در مورد یک روغن مناسب پاسخ بدهد اما اگر پرسش دارید میتوانید با نصب اپلیکیشن بهزی و عضویت در آن زیر نظر یکی از درمانگران قرار گرفته و متناسب با وضعیت فردی و سابقه بیماری خود در خصوص سوال و یا چالش خود مشورت کنید. در مسیر سلامتی همراه شما هستیم.

در تولید مقاله بالا از مطالب صفحات زیر و برخی از دیگر منابع استفاده شده است .

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید!بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.

نویسنده: سعید نصرت آبادی عضو تیم تحقیق و توسعه بهزی