دسترسی به ابزار و تجهیزات سلامتی یکی از پیش نیاز های خودمراقبتی موفق بیماران

همانطور که در نوشته های قبل خواندید بهزی سامانه آموزش خود مراقبتی به بیماران و پیگیری درمان و فالوآپ است. تیم بهزی معتقد است که خودمراقبتی، مجموعه ای از اقدامات و فعالیت های آگاهانه ای است که هر فرد سالم یا بیمار برای حفظ و ارتقای سلامت و بهبود خود و خانواده اش انجام می دهد. به معنای دیگر خود مراقبتی شامل تمامی رفتار ها و اعمالی است که فرد انجام میدهد تا تندرست بماند، از سلامت جسمی خود نگه داری کنند، نیازهای روحی و روانی خود را برآورده سازند، از بیماری ها، عوارض آن یا حوادث پیشگیری کند، ناخوشی ها و وضعیت های مزمن را بهبود بخشد و نیز از سلامت خود بعد از بیماری حاد و یا ترخیص از بیمارستان حفاظت کند.

دراین میان اگر فرد سالم باشد با آرامش بیشتری میتواند خود مراقبتی داشته باشد اما اگر سلامتی فردی به خطر افتاده باشد این خود مراقبتی تجربه پيچيده و استرس زايي است و مراقبت های کاملی مورد نیاز است که در منزل بسيار چالش زا مي شود. اگر بخواهیم چالش هاي مراقبتي كه خانواده ها با آن مواجه هستند را طبقه بندی کنیم می توانیم آنها را در قالب پنج الگوي اصلي شامل:

 1. دسترسی به راهنمایی ها و آموزش های شخصی سازی شده و متناسب با وضعیت فردی
 2. تامین ابزار ها و تجهیرات پزشکی خانگی لازم برای انجام کامل مراقبت ها
 3. دسترسی مستقیم به تیم درمان برای اصلاح مسیر
 4. پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان، فالوآپ شدن
 5. تامین هزینه های مراقبت
 6. پایدار نگهداشتن سطح روحیه مثبت و امیدوارانه

سامانه بهزی به عنوان حمایتگر و تسهیل کننده مسیر خود مراقبتی و بهبود بیماران از ابتدا مرتفع کردن همه این نیاز ها را در دستور کار خود قرارداده و هر روز در مسیر ایجاد فرایند ها و تولید راهکار هایی در این زمینه قدم بر میدارد. زیرا اگر این چالش های مرتفع شود و افراد تجربه ساده و موفقی در خود مراقبتی داشته باشند مزایای زیادی شامل حال مردم و نهاد های درمانی و در سطح بالا تر جامعه بشری میشود. مثلا خودمراقبتی موفق میتواند باعث افزایش کیفیت زندگی شده و موجب کاهش مراجعات پزشکی، کاهش مدت بستری و جلب مشارکت افراد در برنامه ریزی و تصمیم گیری برای اقدامات سلامتی خود شود.

 

یکی از مهم ترین چالش ها میان مواردی که بالا به آنها اشاره شد شاید نحوه و سهولت دسترسی به تجهیزات پزشکی خانگی و لوازم مصرفی است. این لوازم گروهی از تجهیزات پزشکی هستند که معمولا برای استفاده در منزل و یا محل کار به صورت عمومی مورد استفاده قرار می گیرند و برای درمان، پایش مسیر بهبود ، توانبخشی، پیشگیری، تناسب اندام و … مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد و محصولات تخصصی بوده و در هر محلی در دسترس نیستند و ﺑﻪ ﺟﺮأت ﻣﯽ ﺗﻮان ﮔﻔﺖ اﻧﺘﺨﺎب و ﺧﺮﯾﺪ ﺗﺠﻬﯿﺰات ﭘﺰﺷﮑﯽ خانگی به دلیل ارتباط مستقیم آنها با سلامتی افراد یکی از مشکل ﺗﺮﯾﻦ اﻧﻮاع ﺧﺮﯾﺪ اﺳﺖ و در تهیه آنها باید ﭘﺎراﻣﺘﺮﻫﺎي ﻣﺘﻌﺪد و ﻣﺘﻨﻮﻋﯽ در نظر گرفته شود و از وﺟﻮد آنها اطمینان حاصل شود؛ این ابزار ها گاها گران قیمت بوده و یا عملکرد خاصی را باید داشته باشند که حساسیت این نوع خرید ها را بیشتر می کند.

سامانه بهزی به همین دلیل درصدد برآمد تا این نیاز بیماران را به خوبی شناسایی کرده و با ایجاد زنجیره همکاری هایی با نهاد های معتبر در کشور سهولت دسترسی، مقایسه و انتخاب را برای بیماران به ارمغان بیاورد. از این رو در اپلیکیشن مراقبت بهزی (اپ بیمار و کاربر) بخشی برای معرفی و پیشنهاد ابزار هایی ایجاد شد که هر فرد متناسب با شاخص های وضعیت فردی و نوع بیماری که دارد به بهترین و مناسب ترین ابزار آلات دسترسی داشته باشد. کاربران بهزی در صفحه خدمات با تعداد زیادی از محصولات که نیمی از آن با شرایط آنها تناسبی ندارد رو به رو نیستند بلکه همانند آموزش های روزانه، بهترین و نزدیک ترین محصولان، خدمات و مراکز درمانی به بیمار پیشنهاد میشود.

این امر مهم بدون همکاری با نهاد های تخصصی این حوزه میسر نبود از این بابت سامانه بهزی همکاری خود را با فروشگاه لوازم پزشکی هلثیوم آغاز کرده است تا کاربران در هر لحظه بتوانند به این محصولات دسترسی داشته باشند و نیاز خود را به ساده ترین و آگاهانه ترین روش مرتفع کنند!

خرید و استفاده از لوازم پزشکی نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد و همکاران هلثیوم به کاربران کمک میکنند تا با همه جنبه های ابزار های پزشکی آشنا شوند  و خرید تجهیزات پزشکی برایشان راحت کرده است.

از جمله ابزار هایی که قابل پیدا کردن در صفحه خدمات بهزی است : باند ها، چسپ زخم ، وسایل تزریقات، تخت بیمار ، ویلچر ، بالابر برقی ، توالت فرنگی با قابلیت تنظیم ارتفاع ، و یا انواع عصا و واکر و…

از این طریق شما هرکجای ایران که باشید، محصول مورد نظر خود را به همراه تمام ویژگی‌های فنی و پزشکی میتوانید سفارش دهید.

 1. تجهیزات مراقبت از سالمندان و بیماران
 2. تشک مواج یا تشک زخم بستر
 3. محصولات توانبخشی سالمندان
 4. تب سنج دیجیتال
 5. دستگاه فشار خون دیجیتال یا فشارسنج دیجیتال
 6. پالس اکسیمتر یا سنجشگر اکسیژن خون انگشتی
 7. ماساژ و فیزیوتراپی
 8. دستگاه بخور و رطوبت ساز خانگی
 9. توالت فرنگی
 10. دستگاه اکسیژن ساز

 

بهزی و فروشگاه اینترنتی هلثیوم در نظر دارند که به یاری یکدیگر زمینه ای را فراهم آورند تا کاربران به سادی و راحیت بتوانند در کنار دریافت آموزش های لازم به راحتی مراقبت و نگهداری را افزایش دهند. باید این را در نظر داشت که چالش های سلامتی و بیماری برای همه افراد جامعه و خانواده اتفاق می‌افتد و و تهیه این تجهیزات پزشکی خانگی، آرامش خاطر و آسایش بسیاری را برای هم و طنانمان به ارمغان می آورد. بهزی هم در کنار شماست تا آگاهانه و به راحیت بتوانند بهترین محصولات، کالاهای درمانی و تجهیزات مراقبتی را با گارانتی معتبر انتخاب و تهیه کنید و خدمات پس از فروش را نیز دریافت کنید. همچنین شما می توانید سوالات درمانی و پرستاری خود را از طریق بهزی با تیم درمانی خود به اشتراک بگذارید و از آنها کمک بگیرید.

امید است تلاش بهزی و هلثیوم بتواند موثر و کارساز باشد.

در تولید مقاله بالا از مطالب صفحات زیر و برخی از دیگر منابع استفاده شده است .