کرونا را شکست خواهیم داد!

از دید سازمان بهداشت جهانی و سامانه بهزی در کنترل یک همه گیری چون کرونا چند موضوع مهم وجود دارد:

 • آموزش رفتارهای صحیح خود مراقبتی
 • آموزش مهارت های شرایط قرنطینه
 • اطلاع از ضرورت کاهش تماس های غیرضروری با دیگران
 • کاهش حضور در مکان های پرخطر
 • پایش و پیگیری علایم افراد سالم و بیماران به صورت روزانه برای تشخیص زودهنگام و اقدام سریع
 • ایجاد حس امنیت از راه دور
 • تحت پوشش قرار دادن و رصد جامعه

در پاسخ به این نیاز و سایر شرایطی که در بیماری های دیگر ضروری میشود بهزی با هدف ارائه خدمات مکمل بهداشت و درمان یعنی آموزش، پشتیبانی و پایش و پیگیری بیماران(Follow up, Education & Care) راه اندازی گردیده و اکنون به کادر درمانی کشور در خصوص بیماری های مختلف خدمات ارزشمندی ارائه می‌نماید. درحال حاضر بهزی به عنوان ابزاری آموزش، پایش و پژوهش در دسترس کادر درمان (پزشکان،پرستاران و …) بوده و در حال گسترش و بهینه سازی است. این سامانه در دو سال گذشته در قالب طرح‌های پژوهشی و خدماتی با تعدادی از کلینیک‌ها و پژوهشکده های دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، شیراز و یزد همکاری کرده است.

در روزهای اخیر و پس از دریافت خبر گسترش ویروس کرونا در کشور چین و سایر کشور ها، بهزی خدمات خود در این حوزه توسعه داده و هم اکنون خدمات خود را در این حوزه خبره کرده و تا پرچم سفید پایان کرونا، همراه هموطنان و کادر بهداشت و درمان به صورت رایگان خواهد بود!

خدمات بهزی به تیم بهداشت و درمان

 1. آموزش های مستمر و تعاملی به بیماران از راه دور؛
 2. ارتباط مستمر با مراجعین پس یا بدون مراجعه
 3. جمع آوری و حفظ داده های کمی و کیفی جهت پژوهشهای کاربردی؛
 4. امکان ارزیابی اثربخشی درمان در مراکز مختلف.
 5. تسهیل فرایند اطلاع رسانی به بیماران مشکوک به کرونا

خدمات بهزی به بیماران

 1. دسترسی به آموزش های مستمر در منزل؛
 2. ارتباط مستمر با تیم درمان بدون نیاز مراجعه حضوری
 3. ارزیابی مستمر و برخط شاخص‌های بهبود رفتار های خود مراقبتی و بهبود بیماری.
 4. یادآوری های لازم برای بهینه شدن عادت های بهداشتی و درمانی کرونا
 5. اطلاع از اخبار و اعلانات مهم به طور مستقیم.
 6. ایجاد دلگرمی و حمایت در بیماران و کاهش اضطراب.

این خدمات میتواند در کنار ایجاد دلگرمی برای بیماران، مستند سازی و جمع آوری داده ها را در این شرایط برای کادر درمان و تصمیم گیر کشور راحت تر کند لذا کادر درمان می توانند از طریق نرم افزار خود وضعیت بیمارانشان را پایش کرده و با یک حرکت افراد دارای ریسک بالاتر را شناسایی کرده و به مراکز درمانی دعوت کنند تا اگر نیاز به مراقبت جدی وجود داشته باشد اقدامات مناسب برای آن شرایط را برایشان اجرا کنند.

این خدمات هم اکنون در بیمارستانهای مختلف کشور در استانهای تهران، البرز، یزد، فارس و …و در مراکزی از جمله بیمارستان مسیح دانشوری و بیمارستان های استان البرز به صورت رایگان در دسترس هموطنان عزیز میباشد. امید است بتوانیم در فاصله زمانی کوتاهی در تمامی شهر ها و مراکز درمانی این خدمات را ارائه دهیم.

در ویدئو زیر بخشی از مصاحبه بهزی با یک پرستار ارشد در کشور آمریکا را خواهید دید تا ببینیم که در آن  کشور مواجهه با کرونا به چه شکل پیش میرود

 

امید است با خلق و توسعه این فناوری بتوانیم حق خود را در این شرایط نسبت به جامعه بشریت ادا کرده باشیم.

تیم بهزی

در تولید مقاله بالا از مطالب صفحات زیر و برخی از دیگر منابع استفاده شده است .

شما هم از خدمات بهزی بهرمند شوید!بِهزی، سامانه ارائه کننده خدمات آموزش بیمار، مشاوره آنلاین، پیگری درمان و پایش بیمار(فالوآپ) به عنوان خدمات مکمل درمان است. بِهزی از طریق جمع آوری و پالایش داده های بیماران، مسیر بهبود را ارزیابی می کند و از طریق آموزش، یادآوری و ارائه نکات مهم، مسیر درمان را تسریع و اثر بخش می کند. از سوی دیگر بهزی به تیم درمان، بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران امکان همراهی و ارتباط با بیماران را در فضای خارج از کلینیک ها و مراکز درمانی می دهد تا بدانند کدام روش درمانی موثر بوده تا پیگیری درمان برای درمانگر و بیمار اثر بخش تر و ساده تر باشد. برای دانلود اپلیکیشن بهزی (اپ کاربر و بیمار، اپ پزشک) به سایت بهزی، گوگل پلی و کافه بازار مراجعه کنید.